aXonnite Silver cechuje wyjątkowo silne działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Wykazuje wysoką stabilność fizykochemiczną oraz jest nietoksyczny. Nie podrażnia i nie wywołuje reakcji alergicznych. Zastosowanie srebra w postaci nano potęguje jego dobroczynne właściwości kosmetyczne.            

Badania aplikacyjne aXonnite Silver wykazały, że już po dwóch tygodniach stosowania aXonnite Silver następuje zwiększenie poziomu nawilżenia skóry, zmniejszenie jej zaczerwienienia i podrażnienia, pozytywnie wpływając na równomierny koloryt cery. Ponadto po dwóch tygodniach wykazano ponad 10% zwiększenie elastyczności skóry, co przejawia się jej naprężeniem i młodym wyglądem

Dzięki najnowszej technologii wytwarzania nanocząstek miedzi poszerza się spektrum jej zastosowań, zwłaszcza dla zastosowań w kosmetyce. Obok silnych właściwości przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych nano miedź posiada działanie  przeciwutleniające, zwalczające wolne rodniki, zapobiegając tym samym procesom starzenia naskórka. Ponadto poprawia ona wygląd skóry, działając łagodząco i pielęgnacyjnie.

Badania aplikacyjne aXonnite Copper wykazało zmniejszenie zaczerwienienia i podrażnienia skóry oraz znaczny wpływ na poziom nawilżenia naskórka. Już po dwóch tygodniach stosowania następuje zwiększenie nawilżenia o ponad 30%, dzięki czemu cera wygląda młodo i promiennie.

Złoto obecnie stosowane jest ze względu na swoje silne działanie regeneracyjne i pielęgnacyjne. Cząsteczki nano złota pobudzają procesy regeneracyjne w skórze,             stymulują syntezę kolagenu, działając w ten sposób przeciwzmarszczkowo, a ponadto nawilżają ją i likwidują przebarwienia skórne.

Badania aplikacyjne aXonnite Gold wykazały, że już po dwóch tygodniach następuje zwiększenie nawilżenia naskórka, wyrównanie kolorytu cery poprzez redukcję             zaczerwienień i podrażnień oraz o ponad 25% zwiększa poziom elastyczności skóry, wpływając na młody i zdrowy wygląd cery.