Nanocząstki złota posiadają głównie właściwości regeneracyjne, antybakteryjne, antywirusowe. Dzięki tym włąściwoscioma posiada wiele zastosowań zarówno w życiu codziennym jka i w przemyśle. Spośród wielu zastosowań, znalazło jeszcze jedno i to w najnowszych osiągnięciach współczesnej medycyny, a mianowicie w onkologii 

W badaniach na myszach, zamknięty w nanokapsułkach związek nie tylko o połowę skracał czas gojenia, ale też umożliwiał dokładniejszą odbudowę tkanki.

Twórcami tej niezwykłej substancji są naukowcy z Yeshiva University. Według nich, ma ona potencjał do powszechnego stosowania.

 

Już starożytne kultury korzystały z wody, w której maczano sztaby srebra lub złote monety, ze względu na jej silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Rody królewskie i szlachta jadały na złotej i srebrnej zastawie.


Czytaj więcej »

Technologia aXonnite to innowacyjna, objęta patentem, metoda fizycznego pozyskiwania  niejonowych nanocząstek (aXonnite) metali szlachetnych i półszlachetnych. Metoda ta bazuje na wieloletnich osiągnięciach z zakresu nanotechnologii, czyli dziedziny zajmującej się wytwarzaniem nanostruktur i nanomateriałów, których wielkość nie przekracza 100 nm.