Technologia aXonnite to innowacyjna, objęta patentem, metoda fizycznego pozyskiwania  niejonowych nanocząstek (aXonnite) metali szlachetnych i półszlachetnych. Metoda ta bazuje na wieloletnich osiągnięciach z zakresu nanotechnologii, czyli dziedziny zajmującej się wytwarzaniem nanostruktur i nanomateriałów, których wielkość nie przekracza 100 nm.

Technologia axonnite umożliwia poznanie i  wykorzystanie właściwości takich pierwiastków jak srebro, złoto, miedź czy platyna na poziomie atomowym i molekularnym. Dzięki pracy z mikroskopijnej wielkości metalami, sprowadzonymi do wielkości nano, możemy skuteczniej korzystać z właściwości antybakteryjnych, antywirusowych i przeciwgrzybiczych.

Przełomowe dla nas stało się opracowanie metody nie chemicznego a fizycznego uzyskiwania nanocząstek metali. Umożliwia ona laboratoryjnie rozbicie czystego metalu na cząstki o  rozmiarach od kilku do kilkunastu nanometrów. Takie rozdrobnienie srebra czy złota, potęguje między innymi jego działanie na szkodliwe mikroorganizmy, ze względu na miliony razy zwiększoną możliwość oddziaływania jego atomów na błonę komórkową bakterii czy wirusa.

Więcej na temat technologii znaleźć można na stronie www.axonnite.com