Bezpieczeństwo dla zdrowia – aby upewnić się o nieszkodliwości zastosowań preparatów Nanobiotech zostały przeprowadzone Oceny bezpieczeństwa - Safety Assessment, uznawane na terenie całej Unii Europejskiej. Ponizej przedstawiamy załączone do nich, opinie o preparatach.:

Dr Piotr Koziej Centrum Kosmetyków sp.j.

  • Silver Derm Cure - Srebro ma właściwości antybakteryjne znane już od czasów starożytności. Przeciwbakteryjne właściwości srebra mogą być więc wykorzystane również do celów kosmetycznych. Wyniki badań dermatologicznych (przeprowadzonych w instytucie Ita Test) wykazały brak działania drażniącego i uczulającego w grupie przebadanych ochotników. Profil toksykologiczny srebra jest odpowiedni dla składnika kosmetyku. – nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.
  • Miedź jest pierwiastkiem, który występuje w organizmie człowieka i bierze udział w procesach oksydacyjno-redukcyjnych, reguluje metabolizm i transport żelaza oraz reguluje metabolizm kolagenu. Właściwości przeciwgrzybicze koloidu miedzi mogą być w przyszłości wykorzystane do zastosowania w recepturach niektórych kosmetyków. (Do pielęgnacji skóry z trądzikiem, preparatów do stóp, żel do mycia ciała).
  • Gold Derm Beauty – Złoto występuje w organizmie człowieka w ilości poniżej 10 mg w kościach, stąd też jego zastosowanie w medycynie oraz stomatologii. Nie jest toksyczny drogą doustną. Zgodnie z aktualnie obowiązującym ustawodawstwem, znajduje się na liście CI 77480 dozwolonych do stosowania w kosmetykach. Może być stosowany we wszystkich kosmetykach bez ograniczeń w zakresie stosowania. Preparat ten nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka.